Шпаргалка для спортсмена: 5 способів захистити суглоби


Більшість професійних спортсменів, а найчастіше і любителі час від часу зазнають травм. Від сильних фізичних навантажень страждають кістки, м’язи, зв’язки та, звичайно ж, суглоби. Вони ушкоджуються найчастіше у контактних видах спорту. Нерідко спортсмени травмуються під час бігу, стрибків чи виконання силових вправ.

На 100% позбавити себе ризику пошкодження суглобів неможливо. Але при правильному підході до тренувань та способу життя цілком реально знизити ймовірність травм до мінімуму. Для цього ми пропонуємо вам 5 ефективних способів захисту суглобів.

1. Завжди розминайтеся

Дослідний спортсмен ніколи не нехтує розминкою. Хоча новачки часто недооцінюють її значення для зв’язок і суглобів.

Розминатись потрібно перед кожним тренуванням. І не важливо скільки у вас є часу: ви втратите набагато більше, якщо травмуєтеся. Розминка дозволяє розігріти м’язи та зв’язки. Вона покращує рухливість суглобів та збільшує приплив крові до органів опорно-рухової системи.

Після розминки зв’язки стають еластичними, збільшується координація та м’язова сила. Тому ризик пошкодження суглобів або інших травм зменшується в рази.

2. Не стрибайте вище за голову

Не намагайтеся сьогодні зробити те, до чого багато спортсменів йдуть довгі роки. Ваші бажання мають відповідати можливостям. А можливості організму під час регулярних тренувань збільшуються поступово.

Навантаження має постійно збільшуватися. Але якщо ви не професійний спортсмен і вам не потрібно ставити олімпійські рекорди, краще не форсувати події. Тихіше їдеш далі будеш. Не варто продовжувати тренування за сильної втоми. Немає необхідності піднімати надто велику вагу, щоб щось комусь довести. Не потрібно занадто високо задирати планку. Загалом, не намагайтеся зробити те, на що не здатні, і ймовірність травм значно зменшиться.

3. Дотримуйтесь правильної техніки

Якщо ви тільки починаєте тренування, стежте за тим, щоб кожна вправа виконувалася ідеально точно. Приділіть техніці достатню кількість часу та зусиль. Ці вкладення в майбутньому окупляться сторицею, тому що ви позбавите себе багатьох проблем зі здоров’ям.

Дуже часто травми пов’язані з неправильною технікою виконання вправи. У той час як основне навантаження має припадати на м’язи, воно часто перерозподіляється на суглоби, зв’язки та кістки.

Порушуючи техніку виконання вправи, ви можете отримати найкращий результат. Наприклад, підняти штангу важче або більше разів підтягнутися на турніку. Але не варто займатися самообманом. Краще взяти меншу вагу і зробити вправи ідеально точно. Такий підхід сприяє зміцненню м’язів, підвищенню спортивних результатів, а заразом захищає вас від пошкоджень суглобів. Якщо ви не знаєте, як робити вправу правильно, скористайтеся послугами тренера або перегляньте кілька роликів на YouTube.

4. Повноцінно живіться

В організмі спортсмена має бути все необхідне, щоб усі структури його кістково-м’язової системи розвивалися внаслідок постійного тренувального процесу. Щоб м’язи росли, а зв’язки міцніли, людина має отримувати повноцінне харчування. У ньому має бути достатньо білка, поліненасичених жирних кислот, вітамінів та мікроелементів.

Існують добавки, які при постійному прийомі дозволяють зміцнити суглоби та зменшити ризик їх ушкодження. З цією метою можна приймати:

– глюкозамін – по 500 мг, 3 рази на день;

– хондроїтин – по 400 мг, тричі на добу (часто хондроїтин та глюкозамін входять до складу одного препарату або БАД);

– гідролізований колаген (желатин) – по 5 грамів на добу;
полівітамінні комплекси.